Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ogłoszenie - nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest na rok 2018

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SOBÓTKA INFORMUJE, IŻ GMINA SOBÓTKA ZAMIERZA STARAĆ SIĘ
O DOFINANSOWANIE DEMONTAŻU, ZBIERANIA, TRANSPORTU ORAZ UNIESZKODLIWIANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z NIERUCHOMOŚCI NA TERENIE GMINY SOBÓTKA, na 2018 rok..
 

      Wysokość dofinansowania może wynieść do 100% kosztów zadania. Warunkiem uruchomienia programu będzie decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych Gminie Sobótka przez Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska we Wrocławiu.
W przypadku braku kwalifikacji wniosku Gminy, program nie będzie realizowany. Po ogłoszeniu regulaminu konkursu przez WFOŚ zasady naboru mogą ulec zmianie.      

Przypominamy, iż zgodnie z prawem, Polska ma czas na całkowite pozbycie się azbestu do roku 2032, a zatem w planach również Naszej Gminy jest kontynuacja prowadzenia Programu usuwania wyrobów zawierających azbest i ubiegania się o dofinansowanie. W związku z powyższym informujemy, iż Gmina Sobótka zamierza ponownie ubiegać się o dofinansowanie tego zadania w przypadku dostępności środków zewnętrznych. Zapraszamy zatem do składnia wniosków dla chętnych właścicieli nieruchomości na których zinwenatryzowano azbest. W przypadku pojawienia się możliwości dofinansowania, Program realizowany będzie w roku 2018. Termin składania zgłoszeń wraz z wymaganymi załącznikami - do dnia 15 stycznia 2018 r. 

Informujemy dodatkowo, iż nowe pokrycie dachowe, w przypadku demontaży, nie będzie objęte dofinansowaniem. Wniosek w załączniku.            

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Natalia Spik-Twardowska 01-12-2017 11:39
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Natalia Spik-Twardowska 01-12-2017
Ostatnia aktualizacja: Natalia Spik-Twardowska 01-12-2017 11:42