Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Targi Sobótkowe


Dnia 05 października 2010r. pełnomocnik Ślężańskiego Ośrodka Kultury w Sobótce do prowadzenia projektu - Pani Teresa Chmielarz - podpisała w Urzędzie Marszałkowskim umowę o dofinansowanie projektu „Targi Sobótkowe”. Impreza, która odbyła się 12 czerwca b.r., była realizowana dzięki wsparciu ze środków unijnych z osi 4 Leader w ramach PROW na lata 2007-2013, działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” (Małe Projekty). Pozyskana dotacja wynosi 25.000 zł (maksymalna możliwa do uzyskania). Zostały z niej sfinansowane m.in.: honoraria artystyczne dla wykonawców, pokazy teatralne i starodawnych zwyczajów, wykonanie sceny i scenografii, oświetlenie, nagłośnienie, czy przygotowanie materiałów informacyjno-promocyjnych (plakaty i ulotki).

Impreza, organizowana corocznie w okolicach Nocy Świętojańskiej, wykorzystuje zasoby historyczno-kulturowe, jak i przyrodnicze (bliskość Masywu Ślęży, z którym nieodzownie kojarzą się obrzędy prasłowiańskie), a dzięki aktywnemu zaangażowaniu innych podmiotów (organizacje pozarządowe, instytucje kultury i oświatowe, poszczególne sołectwa, itp.,) cechuje ją również aktywność społeczna

W jej realizację oprócz wnioskodawcy, był zaangażowany Urząd Miasta i Gminy Sobótka, Muzeum Ślężańskie, Otwarte Stowarzyszenie "Góra Ślęża", które przygotowało widowisko teatralne.

Projekt wpisuje się idealnie w cele LSR, szczególnie w cel ogólny "Podnoszenie atrakcyjności Ziemi Śleżańskiej przez wykorzystanie miejscowych zasobów naturalnych i kulturowych", a w ramach celu szczegółowego 1.2 "Zachowanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego" obejmuje przedsięwzięcia dotyczące organizacji widowisk z udziałem mieszkańców i lokalnych twórców, jak również dotyczy wsparcia aktywności ośrodków kultury w zakresie rozwijania wydarzeń i cyklicznych działań kulturalnych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Jolanta Kryszczuk 07-10-2010 13:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 07-10-2010
Ostatnia aktualizacja: - 07-10-2010 13:43