Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

II przetarg na działkę 195/3 w Będkowicach

                                                                                  Sobótka, 08.08.2014      

        

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka

Rynek 1, Sobótka

ogłasza II ustny publiczny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Sobótka.

 

 

 1. Nieruchomość niezabudowana składająca się z działki nr 195/3AM 1, obręb Będkowice,
  o pow. 1400 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00097570/2.  Przeznaczenie działki
  w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: zabudowa zagrodowa lub mieszkaniowa niskiej intensywności a w ewidencji gruntów sklasyfikowana jest jako ŁV.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniowa jednorodzinną. Na działce występują liczne zadrzewienia i zakrzaczenia. Dojazd do działki wąskim dojazdem od strony południowej. Działka posiada dobry dostęp do uzbrojenia w sieć wodociągową i energetyczną.  Nieruchomość jest nieogrodzona. Teren narażony okresowo na zalewanie gruntu z uwagi na ciek wodny, który przepływa przez zbywaną działkę.

Cena wywoławcza 98 500,- PLNwadium: 10 000,- PLN

 

 1. Nieruchomość niezabudowana składająca się z działki nr 149/3 AM 1, obręb Będkowice, o pow. 1000 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00112703/6  Przeznaczenie działki
  w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: zabudowa zagrodowa lub mieszkaniowa niskiej intensywności a w ewidencji gruntów sklasyfikowana jest jako PsIII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i zagrodową, na terenie płaskim. Dojazd do działki bezpośrednio z drogi asfaltowej. Działka posiada dobry dostęp do uzbrojenia w sieć wodociągową
  i energetyczną.  Nieruchomość jest częściowo ogrodzona.

Nieruchomość obecnie jest dzierżawiona na cele rolne.

Cena wywoławcza75 500,- PLNwadium:8 000,- PLN

 

 • Nieruchomości licytowane będą w kolejności podanej w ogłoszeniu
 • Wysokość postąpień – nie mniej niż 1% ceny wywoławczej
 • Do każdej ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%, który pokrywa nabywca nieruchomości.
 • Nieruchomości będące przedmiotem przetargu objęte są  miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Sobótka.
 • Przetarg odbędzie się 15 września 2014 o godz. 10:30 w Urzędzie Miasta
  i Gminy Sobótka, Rynek 1, pok. nr 11.
 • Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium dla wybranej działki. W przypadku wzięcia udziału w licytacji obydwu nieruchomości, wadium należy wpłacić osobno dla każdej działki. Wadium z podaniem numeru działki , arkusza mapy i miejscowości należy wpłacić na konto Urzędu Miasta i Gminy Sobótka: Bank Spółdzielczy Kąty Wr. O/ Sobótka nr 72 9574 1015 2003 0200 1605 0004.

 

 • W terminie do 10 września 2014r. kwota wadium musi być na koncie Urzędu Miasta i Gminy Sobótka
 • Uczestnicy przystępujący do przetargu zobowiązani są do przedłożenia dokumentów stwierdzających tożsamość a pełnomocnicy zobowiązani są przedłożyć pełnomocnictwo z podpisem notarialnie potwierdzonym oraz powinni okazać się dowodem osobistym.
 • Wadium wpłacone przez uczestnika który wygrał przetarg zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia uzyskanej w przetargu, która w całości musi być wpłacona na konto sprzedawcy przed podpisaniem aktu notarialnego.
 • Wadium zwraca się niezwłocznie ( nie później niż przed upływem 3 dni ) po zamknięciu, odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.
 • Wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się uczestnika , który wygrał przetarg, od zawarcia umowy.
 • Nabywca pokrywa koszty notarialne i sądowe związane z przeniesieniem prawa własności
 • I przetarg nieograniczony na sprzedaż w/w działek odbył się 06 maja 2014r.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w pok nr 6, I piętro, tel. 071 3351234, strona internetowa:www.bip.sobotka.pl. Położenie działki można sprawdzić na stronie www.wrosip.pl. Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka z uzasadnionej przyczyny może odwołać przetarg informując o tym w formie właściwej dla ogłoszenia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Iwona Wajner 08-08-2014 14:46
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Augustyniak 08-08-2014
Ostatnia aktualizacja: - 08-08-2014 14:46