Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

I przetarg na działki w Będkowicach 172/8 i 172/9

                                                                                  Sobótka, 05.05.2014      

        

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka

Rynek 1, Sobótka

ogłasza I ustny publiczny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Sobótka.

 

 

1.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 172/8 AM 1, obręb Będkowice,
o pow. 1398 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00112704/3.Przeznaczenie: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna a w ewidencji gruntów jako RIIIb, PsIII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej , ze spadkiem
w kierunku wschodnim, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego. Jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

Cena wywoławcza 95 000,- PLN                                           wadium: 10 000.- PLN

 

2.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 172/9 AM 1, obręb Będkowice
o pow. 2162 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00112704/3.Przeznaczenie: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna a w ewidencji gruntów jako PsIII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej, ze spadkiem
w kierunku wschodnim, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego. Jest nieogrodzona i na jej terenie rosną samosiejki olchy; nieruchomość ma dostęp z drogi
o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości. Przez działkę od wschodu do zachodu przebiega napowietrzna linia energetyczna

       Cena wywoławcza 125 000,- PLN                                           wadium: 13 000,- PLN

 

 

·          Nieruchomości licytowane będą w kolejności podanej w ogłoszeniu

·          Wysokość postąpień – nie mniej niż 1% ceny wywoławczej

·          Do każdej ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%, który pokrywa nabywca nieruchomości.

·          Nieruchomości będące przedmiotem przetargu objęte są  miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Sobótka.

·          Przetarg odbędzie się 10 czerwca 2014 o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta
i Gminy Sobótka, Rynek 1, pok. nr 11.

·          Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium dla wybranej działki. W przypadku wzięcia udziału w licytacji obydwu nieruchomości, wadium należy wpłacić osobno dla każdej działki. Wadium z podaniem numeru działki , arkusza mapy i miejscowości należy wpłacić na konto Urzędu Miasta i Gminy Sobótka: Bank Spółdzielczy Kąty Wr. O/ Sobótka nr 72 9574 1015 2003 0200 1605 0004.

 

·          W terminie do 05 czerwca 2014r.kwota wadium musi być na koncie Urzędu Miasta i Gminy Sobótka

·          Uczestnicy przystępujący do przetargu zobowiązani są do przedłożenia dokumentów stwierdzających tożsamość a pełnomocnicy zobowiązani są przedłożyć pełnomocnictwo z podpisem notarialnie potwierdzonym oraz powinni okazać się dowodem osobistym.

·          Wadium wpłacone przez uczestnika który wygrał przetarg zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia uzyskanej w przetargu, która w całości musi być wpłacona na konto sprzedawcy przed podpisaniem aktu notarialnego.

·          Wadium zwraca się niezwłocznie ( nie później niż przed upływem 3 dni ) po zamknięciu, odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.

·          Wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się uczestnika , który wygrał przetarg, od zawarcia umowy.

·          Nabywca pokrywa koszty notarialne i sądowe związane z przeniesieniem prawa własności

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w pok nr 6, I piętro, tel. 071 3351234, strona internetowa:www.bip.sobotka.pl. Położenie działki można sprawdzić na stronie www.wrosip.pl. Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka z uzasadnionej przyczyny może odwołać przetarg informując o tym w formie właściwej dla ogłoszenia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Iwona Wajner 06-05-2014 11:58
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Augustyniak 06-05-2014
Ostatnia aktualizacja: - 06-05-2014 11:58