Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Dobrowolny Punkt Gromadzenia Odpadów

Dnia 03 marca 2010r. Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka podpisał umowę o dofinansowanie zadania "Dobrowolny Punkt Gromadzenia Odpadów" na kwotę 93 100 zł. Zadanie będzie realizowane przy dofinansowaniu w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego PROW na lata 2007-2013 oraz pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (107 300 zł).

 

Rozbudowa DPGO, przewidzianego planem gospodarki odpadami gminy Sobótka, przyjętego uchwałą Rady Miejskiej, będzie kontynuacją prac rozpoczętych w 2003 r. w zakresie budowy zaplecza do selektywnej zbiórki odpadów. Kolejnym etapem będzie budowa muru oporowego a zarazem rampy załadowczo – wyładowczej do wolno stojących kontenerów o pojemności 40 m3, do których mieszkańcy gminy i gmin ościennych będą mogli dobrowolnie przywozić odpady i gromadzić selektywnie w przygotowanych do tego celu kontenerach, które po zapełnieniu będą transportowane do firm zajmujących się ich dalszym przerobem. System przemyślany jest w taki sposób aby przedsięwzięcie związane z gromadzeniem oraz transportem realizować w sposób najbardziej ekonomiczny finansowo po jak najniższych kosztach eksploatacyjnych.

 

Zaprojektowany mur oporowy będzie uzupełniającym elementem funkcjonującego systemu selektywnej zbiórki odpadów u źródła w gminie, a także uzupełnieniem istniejącej infrastruktury na składowisku odpadów w Strzegomianach. Długość muru oporowego wniesie ogółem 42,50m, w tym 2 odcinki skrajne po 10,0m oraz 3 odcinki pośrednie po 7,50m z przeznaczeniem na podstawienie kontenerów o długości do 7mb. pod załadunek hakowy. Mur będzie wykonany schodkowo: prostopadle, do głównych odcinków prostych wykonane zostaną 4 odcinki uskokowe po 2,40m. Mur będzie pełnić funkcję ściany oddzielającej poszczególne kontenery na odpady, wzdłuż niego będą ustawione poszczególne urządzenia służące segregacji odpadów i kontenery do ich magazynowania o pojemności do 40 m3. Najazdy służące do wysypywania do kontenerów będą poprowadzone od góry muru oporowego, zapełnienie będzie następowało na zasadzie swobodnego zrzutu do kontenera. Po zapełnieniu kontenera nastąpi jego załadunek na środki transportowe a nowy pusty kontener zostanie ustawiony w miejsce zabranego.

 

Wartość całego zadania na podstawie kosztorysu inwestorskiego wynosi 227.379,66 zł. Według harmonogramu realizacji inwestycji, zadanie zostanie zakończone w lipcu 2010r.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Jolanta Kryszczuk 18-03-2010 17:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 18-03-2010
Ostatnia aktualizacja: Jolanta Kryszczuk 18-03-2010 17:23