Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

II przetarg na działki w Olbrachtowicach i Będkowicach

                                                                                 Sobótka, 07.01.2014      

        

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka

Rynek 1, Sobótka

ogłasza II ustny publiczny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowychstanowiących własność Gminy Sobótka.

 

1.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 73/1 AM 1, obręb Olbrachtowice o pow. 1202 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00128210/8.Przeznaczenie: zabudowa zagrodowa lub mieszkaniowa niskiej intensywności a w ewidencji gruntów jako RII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie nieruchomości użytkowanych rolniczo i zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej . Leży na terenie płaskim i równym, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego, jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

       Cena wywoławcza 67 000,- PLN                                           wadium: 7000,- PLN

 

2.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 73/2 AM 1, obręb Olbrachtowice o pow. 1220 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00128210/8.Przeznaczenie: zabudowa zagrodowa lub mieszkaniowa niskiej intensywności a w ewidencji gruntów jako RII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie nieruchomości użytkowanych rolniczo i zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej . Leży na terenie płaskim i równym, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego, jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

      Cena wywoławcza 67 500,- PLN                                           wadium: 7000,- PLN

 

3.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 73/3 AM 1, obręb Olbrachtowice o pow. 1238 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00128210/8.Przeznaczenie: zabudowa zagrodowa lub mieszkaniowa niskiej intensywności a w ewidencji gruntów jako RII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie nieruchomości użytkowanych rolniczo i zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej . Leży na terenie płaskim i równym, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego, jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

       Cena wywoławcza 68 000,- PLN                                           wadium: 7 000,- PLN

 

4.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 73/4 AM 1, obręb Olbrachtowice o pow. 1654 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00128210/8.Przeznaczenie: zabudowa zagrodowa lub mieszkaniowa niskiej intensywności a w ewidencji gruntów jako RII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie nieruchomości użytkowanych rolniczo i zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej . Leży na terenie płaskim i równym, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego, jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

Cena wywoławcza 90 000,- PLN                                           wadium: 9 000,- PLN

 

5.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 172/6 AM 1, obręb Będkowice
o pow. 1784 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00112704/3.Przeznaczenie: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna a w ewidencji gruntów jako PsIII, W-PIII.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej , ze spadkiem
w kierunku wschodnim, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego. Jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

Przez działkę od wschodu do zachodu przebiega rów co będzie utrudniać  zagospodarowanie nieruchomości.

 Cena wywoławcza 122 000,- PLN                                           wadium: 13 000.- PLN

6.        Nieruchomość niezabudowana, działka nr 172/7 AM 1, obręb Będkowice
o pow. 1361 m2 , nr księgi wieczystej WR1K/00112704/3.Przeznaczenie: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna a w ewidencji gruntów jako PsIII, RIIIb.  Działka gruntu położona jest w sąsiedztwie zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej , ze spadkiem
w kierunku wschodnim, o słabym dostępie do uzbrojenia technicznego. Jest nieogrodzona i ma dostęp z drogi o nawierzchni gruntowej nieutwardzonej. Odprowadzenie ścieków odbywa się do indywidualnych zbiorników nieczystości.

       Cena wywoławcza 94 500,- PLN                                           wadium: 9 500,- PLN

 

·           wysokość postąpień – nie mniej niż 1% ceny wywoławczej

·           Dla każdej nieruchomości cena wywoławcza została obniżona o 10 % w stosunku do pierwszego przetargu nieograniczonego

·           Do ceny uzyskanej w przetargu dla  poz.1-6 zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%, który pokrywa nabywca nieruchomości.

·           Nieruchomości będące przedmiotem przetargu objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla gminy Sobótka.

·           Przetarg odbędzie się 14 lutego 2014 o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta
i Gminy Sobótka, Rynek 1, pok. nr 11.

·           Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium. Wadium z podaniem nr działki , arkusza mapy i miejscowości należy wpłacić na konto należy wpłacić na konto urzędu Miasta i Gminy Sobótka: Bank Spółdzielczy Kąty Wr. O/ Sobótka nr
72 9574 1015 2003 0200 1605 0004. W terminie do 10 lutego 2014kwota wadium musi być na koncie Urzędu Miasta i Gminy Sobótka

·           Nieruchomości licytowane będą w kolejności podanej w ogłoszeniu

·           Uczestnicy przystępujący do przetargu zobowiązani są do przedłożenia dokumentów stwierdzających tożsamość a pełnomocnicy zobowiązani są przedłożyć pełnomocnictwo z podpisem notarialnie potwierdzonym oraz powinni okazać się dowodem osobistym.

·           Wadium wpłacone przez uczestnika który wygrał przetarg zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia uzyskanej w przetargu, która w całości musi być wpłacona na konto sprzedawcy przed podpisaniem aktu notarialnego.

·           Wadium zwraca się niezwłocznie ( nie później niż przed upływem 3 dni ) po zamknięciu, odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.

·           Wadium nie podlega zwrotowi w razie uchylenia się uczestnika , który wygrał przetarg, od zawarcia umowy.

·           Nabywca pokrywa koszty notarialne i sądowe związane z przeniesieniem prawa własności

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w pok nr 6, I piętro, tel. 071 3351234, strona internetowa:www.bip.sobotka.pl. Położenie działki można sprawdzić na stronie www.wrosip.pl. Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka z uzasadnionej przyczyny może odwołać przetarg informując o tym w formie właściwej dla ogłoszenia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Iwona Traczyk-Nalepa 08-01-2014 13:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Beata Augustyniak 08-01-2014
Ostatnia aktualizacja: - 08-01-2014 13:35