Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miasta i Gminy Sobótka
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

opis projektu

„Kształcenie umiejętności społecznych i życiowych uczniów, kształtowanie właściwych relacji w kontaktach międzyludzkich”

 

Gmina Sobótka uzyskała dofinansowanie z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w kwocie 20.440 zł. Wkład własny, w formie wolontariatu wyniósł 5.360 zł. projekt był realizowany w pięciu szkołach podstawowych z terenu gminy, tj.:

SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Sobótce,

SP im. M. Konopnickiej w Rogowie Sobóckim

SP w Mirosławicach

SP w Świątnikach

SP w Rękowie

 

Realizacja programu, pomimo krótkiego okresu realizacji, pozwoliła osiągnąć założone na etapie konstruowania wniosku o dofinansowanie cele i rezultaty.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych (artystycznych, aktywizujących, przyrodniczych, itp.) oraz brały udział w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych i do miejsc z kulturą i sztuką. W wyniku uczestnictwa w projekcie zostały zrealizowane następujące cele:

-         rozwijanie społecznie pożądanych postaw,

-         nauka wytrwałości i zaradności,

-         umocnienie wiary we własne siły i możliwości,

-         rozwijanie samodzielności i obowiązkowości,

-         rozwijanie ciekowości poznawczej i aktywności intelektualnej.

 

Prowadzący zajęcia dążyli do tego, aby rozbudzić w dzieciach aspiracje, poczucie korzyści płynących z nauki, współpracy w grupie, samorealizacji, itp. Wycieczki rozwijały w nich zmysły artystyczne, pobudzały wyobraźnię, uczyły odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych.

Dzieci uczestniczyły chętnie we wszystkich formach zajęć. Na podstawie opinii nauczycieli, którzy przygotowali sprawozdania cząstkowe z realizacji programów można stwierdzić, że z największym entuzjazmem dzieci podchodziły do zajęć wyjazdowych (muzeum, teatr, wycieczki poznawcze do Wrocławia, itp.) Wiele z dzieci, pomimo bliskości Wrocławia rzadko jeździ do większych miast w celach turystycznych i rozrywkowych. Dzieci czuły się dowartościowane, bardziej dojrzałe, miały świadomość znaczenia sztuki w życiu człowieka.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Jolanta Kryszczuk 09-11-2009 12:20
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-11-2009
Ostatnia aktualizacja: - 09-11-2009 12:20